Wyślij paczkę listem, by zaoszczędzić!

pexels-photo

Szczególnie w okresie świątecznym często korzystamy z usług Poczty Polskiej. Nadajemy przesyłki z prezentami do rodziny, której nie zdążymy odwiedzić lub odbieramy produkty zamówione w sklepach internetowych. Niestety, usługi Poczty Polskiej są bardzo drogie. Czasami nawet przewyższające wartość tego, co chcemy wysłać.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Czy można nadać paczki priorytetowe i listy w bardziej ekonomiczny sposób?

Szukając dodatkowych oszczędności, które są dla nas szczególnie wartościowe w okresie świątecznym, warto zrezygnować z usług tradycyjnej poczty na rzecz tańszych i wygodniejszych paczkomatów.

Paczkomaty – najtańsza forma wysyłki

Firma InPost udostępniła swoim klientom paczkomaty, czyli pewnego rodzaju skrzynki rozlokowane w różnych miejscach w Polsce i za granicą, w których można nadać przesyłkę lub z których można odebrać list lub paczkę. Paczkomaty są czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to ogromna wartość, szczególnie w tym zabieganym, przedświątecznym okresie. Warto jeszcze podkreślić, że korzystając z paczkomatów, zapłacimy niewiele za nadanie przesyłki lub listu. A ile konkretnie? Są różne możliwości. Jednymi z najtańszych i bardzo popularnych opcji są przesyłki listowe polecone InPost, które nie są tylko tradycyjnymi listami, ale również pewnego rodzaju mini paczką o wadze do 1 kilograma. Kosztują tylko 4,43 zł i są dostarczane w zaledwie 3 dni. Podobna przesyłka nadana tradycyjną pocztą, kosztowałaby nas nawet dwa razy więcej, a czas dostarczenia byłby podobny.

Nie tylko listy i przesyłki do paczkomatów

Firma InPost posiada w swojej ofercie również tanie przesyłki kurierskie. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą iść do paczkomatu, a wolą poczekać w domu na kuriera i z jego rąk odebrać zamówione paczki. Cena za przesyłki kurierskie jest również najbardziej atrakcyjna na rynku, dlatego także w tym przypadku warto korzystać z usług firmy InPost.