Audyt UX

Czym jest audyt UX? – Audyt UX to audyt dla user experience, czyli rzeczywistych doświadczeń użytkowników, którzy mają kontakt z naszą stroną. Przede wszystkim sprowadza się do sprawdzenia poziomu łatwości interakcji ze stroną, włącznie z analizą wszystkich kwestii, które się na to składają.

Analizuje się przede wszystkim: tytuł strony, nagłówki, to, czy dany adres URL strony jest przyjazny, łatwość nawigacji w witrynie, jakość opisów produktów i kategorii w sklepach internetowych, szybkość działania witryny, a także stopień dopracowania wersji mobilnej. Dowiedź się więcej o optymalizacji UX na stronie http://promotraffic.pl/audyt-ux/

Dlaczego ważne jest dostosowanie strony pod użytkowników?

Dostosowanie strony internetowej pod użytkowników jest  istotne z wielu względów. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że samo wejście użytkownika na naszą stronę nie jest gwarancją sukcesu, czyli zwiększenia naszych dochodów. Potencjalny klient może wyjść zaraz po wejściu na stronę, nie zaznajamiając się do końca z prezentowaną ofertą. Na tę niekorzystną dla nas sytuację najczęściej ma wpływ niedopasowanie strony pod użytkownika lub to, że jej forma jest już nieatrakcyjna, przestarzała. Co jakiś czas warto przeprowadzać audyty strony również pod tym względem, by sprawdzić czy nadal wpisuje się w obecnie panujące trendy.